Tak dlouho říkal HOP, až mu přeskočilo ...

To je teda NOC

14. března 2009 v 5:17 | *bláznivá-sestřička* |  Mé zážitky
Dnešní noc je opět jedna z těch nezapomenutelných! Jsem na noční. Nevím, zda jsou ty potíže způsobené včerejším pátkem 13., nebo velkým zářícím měsícem, anebo je to prostě v tom člověku... Ale měli jsme tu takové haloo!! A vlastně ještě máme. A je mi blbý volat po čtvrtý doktora kvůli tomu samému člověku...

Jenže zjištuji, že asi začínám mírně selhávat v oboru. No řekněte, jak má sestra zůstat chladná, přívětivá a milá, když jí zmatený pacient nadává do pí*i, čup*y, špinavý ku*vy. Když vyhrožuje, že ji zabije, že jí utrhne kozy. Jak se má v tomhle případě sestra chovat?

Kde se má odreagovat a dostat to ze sebe? Kde je v tomhle směru ochrana pro sestry?? Jak se bránit, když mě pacient jednou kopne?Nadává, uráží? Tohle jsou nedořešené otázky!! A docela mě to mrzí, že se ve zdravotnictví řeší spousta kravin ohledně papírování. Ale i přes akreditaci, není zajištěna bezpečnost pro personál - bezpečí jak fyzické, tak psychické!

Prostě ač nechci, musím tomu dotyčnému odvětit taky trochu s prořízlou hubou. Zvlášt když nemá důvod nadávat. Cítím se strašně ponížená, když člověku, který po mě plivl a nadával mi do špinavý kurvy pak držím bažanta v rozkroku a čekám až se vymočí. Jak ze sebe v tu chvíli dostat negativní emoce? Můžu jít ven a do něčeho praštit.. S tím mám špatné zkušenosti, většinou mě pak ruka bolí a jsem ještě víc neštastná. Promluvit si s kolegy- to mi nijak nepomáhá, vždyt oni to taky v tu chvíli zažívají, taky si stěžují, ale to spojenectví nás neposiluje.

vím, že nemocný za své chování částečně nemůže... Možná bych se měla řídit motem našeho ředitele - Kdo si připadá vyčerpaný, unavený, kdo na tuhle práci nemá, může jít prodávat kremrole...

No co, zdravotní průkaz mám a u kremrolí je to jen o praxi... Nebo budu dělat marcipánové dorty. Nebo medovníky. A všechny je pak sežeru!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama